| wwkong1 a întrebat:

Eu m-am lovit destul de tare cu fruntea în coltul geamului, s-a umflat puțin și e roșu în zona în care m-am lovit, ar trebui sa mă duc la un doctor sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| R0byZ00r a răspuns:

Nu ai nimic, e doar un cucui exat cum ti-ar fi dat cineva cu pumnul, stai linistit daca nu ai ameteli, starii de greata etc, nu are rost, iti recomand sa pui o carpa cu apa rece acolo de mai multe ori

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai stari de rau greata si dureri severe de cap nu e neaparat. Pune comprese sau gheata iar daca ai ceva stari de rau pana maine mergi la un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fruntea e tare, n-ai patit nimic.
Gheață si atentie data viitoare.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu e ceva grav, un simplu cucui pe care o sa-l ai cam vreo săptămână. Pune-ti gheata acolo si daca te doare capul, i-a niste pastile.

| Ralukafay a răspuns:

Nu este nevoie sa mergi la doctor.Si eu am avut multe cucuie in cap, inainte ma loveam foarte des in crestetul capului, care zona aia este aproape cea mai sensibila.Deci,nu ai nimic, ala este doar un cucui, pune niste comprese cu apa rece.Multa sanatate!

| Kimberly2005 a răspuns:

Nu neaparat. Poti lua de la farmacie o crema sau poti sa tii ceva rece in zona in care te-ai lovit.
Daca te doara capul, simti ameteli, poti consulta doctorul.

| Pirvuceanu_Mihaela_2002 a răspuns:

Sigur ca trebuie sa mergi la doctor exista riscul sa faci o infectie sau sa fi ramas vreun ciob in interior. Funda te rog