| SporeBox a întrebat:

Eu sunt destul de stresat si nu pot sa adorm noaptea inainte de ora 11 si ma trezesc dimineata la 7 si la scoala mor de somn iar la pranz nu pot sa ma culc. As vrea sa imi dati niste sfaturi cum sa adorm mai devreme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Tu inainte de 11 ar trebui sa stai linistit in pat pana te "fura somnul". Daca funcţionează o zi sau două o sa obisnuiesti organismul asa si vei adormii intotdeauna inainte de 11.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Te duci si alergi pana obosesti sau inainte de culacare depui mai mult efort prin alte activitati, te ma poti si masturba ca ajuta la un somn mai bun si mai devreme.

| Victoria18 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Si daca are 10 ani? laughing)))

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Victoria18):

Are; cu executare.

| Laura927 a răspuns:

Pai ai 8 ore de somn, nu ai nevoie de mai mute ore pentru a te simti odihnit
Fii atent la alimentatie fa mai mult sport..nu ca nu dormi suficient esti obosit

| tal4556 a răspuns:

Fa sport. uita te sau asculta ceva plictisitor