| raluca501 a întrebat:

Cum sa adorm mai repede? Pentru ca voi incepe scoala si eu ma culc destul de tarziu si vreau sa ma invat sa ma culc mai devreme dar nu imi este somn ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Te culci tarziu si te trezesti la 7-8. Si iti reglezi programul la loc.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceai de adormit care e cel mai scump dar nu o sa fie exagerat vreo 20 si ceva de lei sau mai putin uitate sa fie cel mai scump ca ala da roade cel mai bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

În primul rînd nu sta la calculattor pînă noaptea, sau la televizor, si nu bea cafea sau cola inainte să te urci in pat, si fă ceva miscare ceva să obosesti si la ora 22 să fi in pat.

| OnuOnulică a răspuns:

Încercă să eviți cola/cafea!
Poți să iei și un somnifer.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nu este recomandat unui copil să i a somnifere, deoarece ea trebuie să adoarmă pe cale naturală nu ndusă, iar somniferele se dau cu retetă de la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze nu indusă de medicamente. Numai bine.

| OnuOnulică a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai dreptate Cristi, dar somniferele te pot ajută să dormi instantaneu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OnuOnulică):

Asa este, dar in timp se va obisnuii organismul, si va vrea să adoarmă doar cu somnifere, iar nu stiu ce medic i ar da in permanentă rețetă de somnifere, alea se dau după un accident ca să suporte mai usor durerile, sint tranchilizante, ca si morfina, nu o găsesti asa oriunde.

| Sofer a răspuns:

Te pui in pat si o sa iti vina somn.
Asa fac eu si adorm laughing

| SpeșălGirl a răspuns:

Stai tarziu intr-o noapte, si te trezesti pe la 7 dimineata.O sa fii foarte obosita dar nu te culci decat pe la 9.Asa iti revii.Si eu fac la fel.

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Încearcă să nu mai stai pe internet până seară, să nu bei Cola, Pepsi, Cafea şi să depui efort să fi obosită. Aşa imediat vei adormi, iar dacă nu vrei să faci aşa pur şi simplu te pui în pat şi închizi ochii şi vei adormi.

| lollipops a răspuns:

Trezeste-te devreme o zi-doua si stai pana noaptea.

| Tofu a răspuns:

Trezeste-te la 7-8 si seara o sa adormi pe loc.

| AlexisAlexx a răspuns:

Culcate la 00 si scoalate la 8

| AlexisAlexx a răspuns:

La

| roxanamariaa a răspuns:

O sa ti se para ciudat, dar daca stai nemiscata timp de 12-15 minute in pat, adormi instantaneu. happy funda?