| ILoveMarshmallows123 a întrebat:

Am o intrebare. Daca alerg si beau apa in fiecare zi slabesc? Nu am burta mare dar as vrea sa am un abdomen plat. Cam cat timp va dura si ce sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| USwinter a răspuns:

Salut! E bine sa faci miscare si iti recomand sa faci orice forma de efort fizic, chiar si treburi casnice(aspirat, maturat, curatat etc.).De baut apa trebuie sa bei in fiecare zi si daca nu vrei sa slabesti.E necesar sa te hidratezi! Cat despre alimentatie:cele 3 mese principale.Nu tine diete, trebuie sa mananci cu cap, sa ai mese gandite.Cred ca dimineata trebuie sa consumi mai multe calorii ca sa ai multa energie.Iti recomand pentru micul dejun DE TOATE:rosii,castraveti,ridichi,telemea,salate de legume, oua fierte/omleta, paine prajita, unt, fa-ti si smoothie de fructe. Poti sa iti faci un platou pentru micul dejun.La pranz ceva simplu.O supa/ciorba de legume/de pui, apoi gateste niste carne(pentru ca ai nevoie de nutrienti) cu garnitura(stai departe de cartofii prajiti)/salata/legume la tigaie.Ai grija cum gatesti carnea, nu folosi mult ulei.La cina,ceva usor:de exemplu o salata(salatele de la Salad Box sunt foarte bune).Si ia doua gustari intre mesele principale. Poti lua un smoothie,un suc natural d fructe,o mica salate de fructe etc.
Fa miscare,abdomene, genuflexiuni, intinderi, alergare usoara, ciclism. Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Legume fara paine, cumpara-ti o minge de la decathlon, d-aia de pui spatele pe ea, si faci abdomene in prostie, ca nu te va durea spatele. Fa macar 30 dimineata. Apoi renunta pe cat posibil la zahar si sucuri, si pune in apa plata lamaie, miere si zeama de ghimbir. Ghimbirul iti va lipi burta de coaste in 3-4 zile, ca e antiinflamator (faci suc la aparat din radacina aia, o gasesti la lidl sau kauff)

| Daniel323 a răspuns:

Tot la mancare te gandesti?