| Timis_Stecho_Cristian_1981 a întrebat:

ieri am mers la piscine si in piscina m-am taiat putin la deget si a curs putin sange in apa, este riscul de a infecta pe cineva cu sangele meu? Am 12 ani si nu sufar de vreo boala. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Deci să te ajutăm să nu se îmbolnăvească cineva din piscină dacă ingerează sau se infectează cu sângele tău?

Mergem cu toții să golim piscina! Unde e?