| Swoleen a întrebat:

ieri m-am forțat puțin cam mult ieri la sala si după câteva ore a început să mă doară ușor în spate în partea dreaptă.iar azi e mai rău.ce as putea lua să scap de aceasta durere? Menționez că mă doare doar când fac anumite poziții dacă stau într-un loc nu am nimic ..si e nasol că e o durere care iti taie respirația.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

La sală, dacă nu ai făcut încălzirea cum trebuie, poți face întindere musculară sau poate fi afectat unul din nervi( nerv sciatic - poate fi prins la baza coloanei). Pentru a nu mai avea probleme îți recomand o cremă de masaj pe care o poți utiliza pentru ameliorarea durerii și înainte de orice antrenament: https://www.comenziforever.ro/......otion-ID57

| Swoleen explică (pentru Dumitru_Mirela_1990):

Deci de 2 ori pe zi?

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns (pentru Swoleen):

Crema de masaj o poți utiliza seara, pentru durerea pe care o ai(masaj uşor până pielea o absoarbe); iar pentru antrenament sportiv( înaintea fiecărui antrenament), chiar şi de 2 ori pe zi, dacă este nevoie.