| anonimca54 a întrebat:

Salut tpu.imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac ca sa-mi intaresc unghiile.Sunt foarte moi,se rup, se cojesc.Va rog sa ma ajutati.As vrea careva remedeii cu fructe nu cu pastile(vitamine), Ce ar trebui sa maninc si etc.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexZizu a răspuns:

Salut! pentru incpeut ai nevoie de ulei pentru cuticule (acel ulei iti opreste cresterea "acelei pielite" si intareste baza unghiei ). Daca baza este ingrijita cu grija atunci unchia va creste foarte frumos si va fi rezistenza + (pune intr-un vas mai multa zeama de lamaie 2-3 picaturi de ulei si o lingurita de smantana) o sa ti se ingroase putin si o sa-ti luceasca ca soarele. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

3 răspunsuri:
| myhyy a răspuns:

Recomand "Lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5" de la Farmec, se gaseste la farmacie si nu e foarte scump. Pe mine m-a ajutat foarte mult. Funda?batting eyelashes