| Alinoo48 a întrebat:

Imi puteti spune cum trebuie sa fie liniile de la testele de sarcina? A doua linie trebuie sa fie la fel ca prima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde, daca faci testul repede (dupa 21-25 de zile de la contactul sexual), a doua linie poate fi usor mai stearsa. Ulterior, vor avea aceeasi intensitate. Atentie, trebuie sa citesti testul exact la momentul indicat pe ambalaj, daca il lasi mai mult timp, poate aparea o linie cenușie care nu are nici o semnificatie sau linia de pozitivitate se poate sterge.