| dfwq23 a întrebat:

imi vine asa pentru o secunda sa lesin cred. Mi se opreste parca creieru si nu simt nimic, si dupa 2 secunde imi revin, poate sa fie de la soare ca stau prea mult in fata soarelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Este posibil să fie de la soare. Încearcă să te hidratezi cât mai mult și să consumi fructe și vitamine. Dacă nu ai de ales și trebuie să stai în soare asigurăte că bei cel puțin 2 litri de apă pe zi, acesta este cel mai important lucru, și încearcă să porți o pălărie ca să nu te bată soarele în cap.

| Peridava a răspuns:

Nu stiu unde ai tu soare zilele astea. Asa ca te intreb ca si @RaduFlorentin34: nu stai prea mult la PC?
Daca nu, fa o vizita la medic pentru ca e grav.

| RaduFlorentin34 a răspuns:

Dar, la PC, nu stai? Daca ai stat mult la soare, se mai intampla, daca ai imunitatea scazuta, din nou e posibil, daca e a 2-a variata, ia-ti niste vitamine.

| Shinderiu a răspuns:

Asa mi se întâmplă și mie uneori, hidrateaza-te mai mult.winking