| MoroșanuGigi324 a întrebat:

SALUT TPU!
În legătură cu ginecomastia.
Am 14 ani și cred că am ginecomastie, n-am sâni lăsați doar că partea de lower - middle chest e mai mare decât upper chest.
Și la atingere sfârcul stâng n-are nimic ce sa incomodeze atingerea pe când cel drept are ceva in gen că o bilă / piatră de aproximativ 2 cm2.
Aș putea să scap de ea făcând sport și dacă da ce exerciții?
Sau trebuie neapărat operație?
Aș avea câteva întrebări despre operatie:
1. Cât costă?
2. Cât de tare doare?
3. Rămâne cicatrice mare?
4. Se merită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Moggy a răspuns:

Daca esti gras, scapi de sfarcurile lasate facand sport, slabind si lucrand pieptul.
Daca nu esti, e posibil sa fie din cauza unei alimentatii gresite ce contine hormoni sau tu insuti sa ai dereglari hormonale. Du-te la medic daca vezi ca facand sport nu se mai atenueaza.