| Scri1pt a întrebat:

Salut TPU! In legătură cu o operație de coborâre a testiculului.

Am făcut operația la 5 ani, urma să mai fac una până la 18 dar părinții nu m-au mai dus din probleme financiare.

Nu am nici-o durere dar nici nu-l simt. Am palpat in zona stomacului și nu simt nici o durere sau presiune asupra lui.

Acum am 21. E vreo șansă să funcționeze ca uns? happy Sau e deja dus? Dacă da, sunt mândru de celălalt băiat al meu, e foarte activ.

Ar trebui să merg la spitalul de unde am făcut operația și să iau detalii de acolo pentru spitalul următor? Sper să răspundă un doctor happy

Mă gandesc să fac operația in Germania. Cred că pot s-o fac și în România, nu? Nu cred că-i o diferență de personal ci de aparatură intre spitale si doctori.

Mersi mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la UROLOGIE pentru un control medical, fiindca nu avem medici pe acest forum.

Ti-as recomanda un medic UROLOG extraordinar, in Bucuresti:

Dr. Daniel Liviu Badescu
Spitalul clinic de urologie prof. dr. THEODOR BURGHELE (fost Spitalul Panduri)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La Dr. Badescu merg oameni din toata tara. Este unul din cei mai buni urologi din Romania. Are in jur de 45 de ani foarte cumsecade si placut ca om, iar ca medic este exceptional, facand operatii pe care nici directorul spitalului nu se incumeta sa le faca. Eu cred ca merita sa-ti faci o programare sa te consulte si sa-si dea cu parerea.

https://www.sfatulmedicului.ro/medici/dr-daniel-liviu-badescu_3566

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicii de obicei cer protocolul operator, foaia de ieșire din spital de la operația precedentă, dar la așa distanță în timp, nu o vor cere.

| Freya1 a răspuns:

Medici nu o sa găsești pe aici, dar poți sa mergi la un control unde sa ii spui problema ta și vedeți ce e de făcut.

Operația poți sa o faci oriunde, indicat e sa ai bani sau asigurare.
Iar din câte știu, ar trebui sa iei masuri pentru problemuta ta ca deși tu functionezi normal, exista posibilitatea sa îți afecteze calitatea spermei și sa îți îngreuneze șansele de a avea un copil.