| Florin181997 a întrebat:

În timp ce mă jucam cu un băiat fotbal, am alunecat și m.am lovit foarte tare în mușchiul tibiei, zona nu s.a umflat, însă mă îngrijorează faptul ca mă doare puțin cand încordează piciorul și când calc. Sunt foarte speriat deoarece am citit pe net ca poți face hematom sI multe altele...credeți ca e doar o durere de moment sau o sa tina mai mult? Ofer funda. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MGica a răspuns:

Pune niste gheata si camleaza-te, nu se intampla nimic. Este de la lovitura, este normal sa te doara. Ai zis ca te-ai lovit la muschi, atunci cand calci incorzi muschiul si se pun in actiune nervii, si automat miscarea muschilor e resimtita si de tine deoarece te-ai lovit > durere. Nu e nimic de ingrijorat, cateva zile si trece.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune niste gheata. La varsta voastra nici nu stiam ce-i ala doctor. Stiam doar ca-i cineva important din sat. Si ne loveam de ne sareau capacele.

| RoDanny a răspuns:

Eu zic totusi sa te duci la doctor macar sa vad daca esti ceva complicatie ca nu strica un drum la spital > Bafta