| alexandru1014 a întrebat:

Salut TPU, in urma cu 8 ani m-am trezit cu niste palpitatii..am ajuns la urgenta mi s-a facut EKG, Holter EKG 24h, test de efort si nu mi s-a gasit absolut nimic..de atunci tot simt ca un fel de falfaiala in piept si senzatie de parca imi vine aerul inapoi..ideea este ca eu dupa ce simt astea mi se inmoaie picioarele si simt o senzatie de ameteala...nu stiu unde sa ma mai duc sau ce sa mai fac...de 8 ani nu scap de aceste stari..as zice ca sunt extrasistole nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi si la alt doctor. Nu te lua dupa RAY! Am spondiloza de peste 40 de ani si nu da palpitatii.

| alexandru1014 explică (pentru Salontanul):

Am fost cred ca la 6-7 cardiologi..toti mi.au zis ca inima este sanatoasa

| RAY a răspuns:

Vezi și de spondiloza, reumatism, și eu am asa ceva, am spondiloza cervicala și scolioza, genunchi vezi de un control

| Alina076 a răspuns:

Pai daca 7 cardiologi ti-au zis ca e bine, ce descrii tu seamana mult cu atacurile de panica, cu palpitatii, ameteli. Si pentru astea poti sa te duci la un consult la psiholog fara rusine.