Întrebare recomandată | Artegor a întrebat:

Întrebare pentru cei care lucrează la canise, adăposturi pentru animale sau locuri similare: ținând cont de faptul că unele animale au purici, ce produse folosiți pentru a ține puricii la distanță și a evita mușcăturile produse de aceștia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ioanacristina666 a răspuns:

Se folosesc :zgarzi anti purici, spray, sampoane.
Pastile pentru deparazitare

| Artegor explică (pentru ioanacristina666):

Ma refer ce folosesc lucratorii pentru a se proteja pe ei, nu animalele

| Vigito a răspuns:

Daca vrei ceva 1000% garantat.iti recomand gasul.e cel mai bun.nu irita nu provoaca dureri arsuri etc, doar ca trebuie sa te speli dupa.dai bani pe porcarii si nici nu fac de cat ai dat, iar pentru caini eu le-am dat numai cu frontline sau parakil.insa frontline la mine a dat randament mult mai bun

| Botezatu_Aly_2002 a răspuns:

Cauta la farmacii sau la pet -shop-uri solutia "parakill"... trebuie sa - i pui dupa cap animalului o picatura/ kilogram si crede-ma... vei scapa si tu si animalul de purici, capuse, etc