| alexionut98 a întrebat:

ma dor testiculele cam de 7 zile dar nu durere apasatoare am intrebat la inceput asistenta medicala dc ma doare si a spus ca sunt in perioada pubertatii si aceasta e cauza credeti ca e normal sa ma doara atata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Nu, nu e normal. Dar nu e nici ceva grav, nu te speria. Mergi la un consult medical. Ar putea fi o infectie testiculara sau o forma de oreion, sau infectie urinara, litiaza urinara sau altceva. Medicul va vedea despre ce e vorba si iti va recomanda tratament, in functie de situatie.