| Anonimus345642235 a întrebat:

Acum 2 zile mi-a venit prima menstruatie iar maine ma duc la piscină. Cum as putea sa intru in apa cu un absorbant? Nu vreau sa folosesc ob uri pentru ca nu stiu cat de comode si sigure sunt. Exista riscul sa ma infectez daca intru in apa? Daca mi-as lua chiloți normali cu absorbant peste care as pune slip ar fi okay?

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

Da, ar fi OK pentru tine. Dar in primul rand nu e igienic si in al doilea rand se observa. OB urile sunt foarte sigure si foarte comode. Te sfatuiesc sa alegi totusi OBuri

1 răspuns:
| Gabita_Alex_1996 a răspuns:

Buna, sunt băiat și am o vârsta și o iubita asta explica faptul ca pot Răspunde la aceasta întrebare. Îți recomand cu toată încrederea OB deoarece sunt sigure, pe lângă absorbant... Absorbantul mai ales dacă intri in apa o sa se vadă urat și o sa absoarbă multă apa și pana la urma o sa te parezi! PS: Comunicale părinților problema! Ei sunt cei mai in măsura sa ia deciziile cele mai bune pentru tine. Ps2: sa nu uiți ob-ul prea mult timp înăuntru. Citeste Instrucțiunile!