| madalinndr23 a întrebat:

Mi-am facut o progamare la dentist din cauza unui polip dentar care se afla in masea si ieri a fost a doua oara cand am mers la control si a trebuit sa imi largeasca canalele din ce am inteles eu. Asa si imi aduc aminte ca avea ceva care freca acolo in masea pe margini habar nu am de ce si aseara ma durea oarecum si am apasat cu dintele acolo si s-a spart intr-o parte si controlul e peste 2 zile si eu am o pasta acolo peste masea ceva alb cred o plomba provizorie si langa e spart. Chestia e ca mi-e frica ca intra ceva acolo si nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Epickk a răspuns:

Suna medicul tau dentist si povesteste-i ce s-a intamplat.
Daca, considera ceva grav, ar putea sa-ti faca o reprogramare.
Dar daca ma intrebi pe mine, nu are ce sa fie grav.
Acum n-ai decat sa iti imbraci dintele sau sa-l scoti si sa-l pui pe viitor cand ai timpul necesar si ceva bani, bineinteles.
Ai grija ca e nasol cu dintii.
Multa sanatate