| AlexAlex69 a întrebat:

mi-au aparut bubite mici si albe (aprox. 15) pe piept, prezinta mancarime si usoare intepaturi. Sunt la mare de trei zile si am stat cate 2-3h la soare, evident am folosit creme si solutii pentru plaja. Alimentatia o am aceeasi de ani de zile, nimic iesit din comun nu am facut, este prima oara cand patesc. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Cel mai probabil te-ai iritat sau ai facut o alergie de la ceva dar fiind la mare nu este exclus sa fi luat o ciuperca dar asta este foarte putin probabil. Daca este vorba despre o alergie trebuie sa iei antialergice( Zenaro, Alerid, Aerius, etc).Cel mai recomandat in aceasta situatie este sa mergi la un consult de specialitate ( la dermatologie).

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai folosi acele creme.Vezi daca intervine vreo schimbare.