| Tedx a întrebat:

Niște sfaturi cum sa te îngrași mai rapid?
Am 15 ani si 50kg la 1.70 înălțime

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Nu te ingrasa.Iti va afecta sanatatea.
Mananca sanatos, fa miscare, dormi suficient.
Suna foarte simplu si simplist, dar daca mananci sanatos, si faci miscare, atunci esti sanatos.
Daca ai peste 18 ani poti merge la sala. Daca nu, nu recomand.
Nu trebuie sa ai o anumita greutate.La orice persoana se oberva cat de slaba sau grasa e, cand o vezi.
E mai bine sa fii sanatos si slab decat cu o greutate mai mare si care sa te afecteze.
Poate iti doresti sa cresti in masa musculara, dar mancatul nesanatos sau ingrasatul rapid nu sunt parte din solutie.
Sunt atatia oameni cu probleme de greutate care ti-ar spune sa nu faci vreo prostie sa incerci sa iei in greutate in mod nesanatos, caci dupa foarte greu iti mai revii.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar mancand mancare cat mai multa, de poti ingrasa cat mai repede. Asta este unica conditie de care trebuie sa tii cont.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici îngrășarea nici slăbirea rapidă nu sunt recomandate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonament la McDonalds

| Andrei200202 a răspuns:

Nu vrei sa te ingrasi, doar sa pui ceva pe tine sa nu fii slab, si cu siguranta nu vrei grasime, ci muschi. Il invoc pe mossoti să te învețe cum sa te "ingrasi"

| Andrei007007 a răspuns:

Da, mananca seara sau de preferat noaptea shaorme, fast-fooduri, dulciuri pana cand iti iese pe nas dupa care te culci si reiei ciclul asta pana cand ajungi la 120 kg ca mine, simplu

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Andrei007007):

Apai la faza cu mancatul noaptea ma regasesc si eu laughing Numai ca nu manc fast-fooduri, doar mancare gatita, paine, ramase de ziua. Aceeasi poveste ramane?

| Andrei007007 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Da, cat timp stai si nu faci niciun efort, ma refer aici chiar deloc, adica sa stai in pat toata ziua sau sa faci alta activitate in afara miscarii corpului rolling on the floor Te ingrasi cat ai zice peste! Dovedit stiintific pe corpul meuwinking

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Andrei007007):

A, nici chiar intepenita in pat. Mai fac una-alta, dar nu ma hantui.

| peanutbutter32 a răspuns:

Nu cred ca vrei sa te ingrasi ci sa pui pe tine poate.
Apuca-te de un sport si mananca mai mult. daca doar stai si mananci vei pune numai grasime si nu cred ca vrei asta.
Mananca mai mult, de asta nu te ingrasi, pentru ca mananci putin. e imposibil sa mananci mult si sa nu pui pe tine.
Iti recomand cateva mancaruri mai sanatoase si cu multe calorii.

Unt de arahide, fulgi de ovaz, banana.
Unt de arahide pe paine.
(100g de unt de arahide = 600+ calorii)
paste
Carne cu orez fiert
Iti poti face si niste bauturi naturale, poti cauta pe net asta singur, bauturile pot avea si ele peste 500 de calorii

| Andrei007007 a răspuns (pentru peanutbutter32):

Spune-i baiatului si urmatoarele lucruri cand recomanzi asa ceva: "Cand adopti un astfel de stil trebuie sa te si ti de el, nu cateva saptamani sau mai grav zile pui pe tine cu o asa dieta ci mai degraba ani!"