| m2704 a întrebat:

:*Oare am spondiloza cervicala? Dimineata si nu numai am ameteli, gatul imi trozneste dupa ce il tin putin nemiscat si nu numai nemiscat...imi trozneste de zeci de ori intr'o zi, imi amortesc mainile si picioarele relativ repede si tare! mi's reci picioarelesi mainile aproape tot timpu...imi da stari de agitatie etc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Da, este posibil sa ai spondiloza cervicala. Ar fi bine sa mergi la un medic, preferabil reumatolog. http://www.i-medic.ro/clinici/specialitate/reumatologie

| m2704 explică (pentru doctoressa):

Am fost la destui medici...dar nici un raspuns concret.am facut si radiografie la cervicala si in zona lombara.iar la cervicala erua niste deformari micute!

4 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Păi.
Cauzele spondilezei sunt adoptarea unei poziţii vicioase a coloanei cervicale (statul prelungit în faţa calculatorului sau la birou)
Traumatisme, anomalii congenitale şi scăderea tonusului muscular.

| m2704 explică (pentru MyObsession):

Din pacate rareori am o pozitie normala la calculator!sadmultumesc de replay!

| m2704 explică:

Am uitat sa adaug ca ameteala e asa constanta si de lunga durata...si dimineata sunt rupt de realitate.trebuie sa stau putin sa ma dezmeticesc ce zi e ce amde facut etc.:*