| CatzPopularity a întrebat:

...Pai...toti spun ca unt cam slabuta pentru varsta mea, dar eu recunosc asta.
As dori sa stiu daca nu sunt semnele de anorexia...Eu sper ca nu...Iar daca pot face ceva ca un fel de cura de ingrasare, va rog spuneti-mi ce ar trebui sa mananc si de cate ori pe zi sa mananc si cat sa mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lexie14 a răspuns:

Hey! anorexia e in primul rand o boala psihica:atunci cand o persoana refuza sa mance deoarece se vede grasa chiar daca e slaba ca o pana! nu cred ca e anorexie, din moment ce recunosti ca esti mai slabuta! asta nu e intotdeauna o problema. poate lumea iti spune asa fiindca e invidioasa pe corpul tau.tu du-te oricum la un nutritionist si iti va spune el ce sa faci.eu nu iti recomand"cura de ingrasare" pentru ca iti va parea rau.nu trebuie sa faci grasimi ci masa musculara.fa mult sport:tenis de camp, inot, sala, etc.Multa bafta!happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CatzPopularity explică:

Vroiam sa spun ca sunt cam slabuta big grin Am probleme cu tastatura

| CatzPopularity explică:

Va multumesc