| FrancezuRN a întrebat:

pe mine mă cam deranjează acea piele de pe penis, de cate ori fac sex mă cam doare, mai ales pe soție și o decalotez până la capăt dar, doar forțat! Încă am acel prepuț am și un inel in jurul penisului când este în stare erecta, m-am documentat și operația costă aproximativ 600€ este cam aberant atâția bani, dacă m-aș duce la doctorul de familie m-ar putea ajuta cu o trimitere undeva să plătesc mai puțin sau in rate,?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă operația nu se face în România, la spitale de stat, v-aș sfătui să mergeți la casa de sănătate și să cereți explicații cum se poate face această operație în străinătate sau dacă nu la ce spital din România. Dar, repet cel mai bine mergeți la casa de sănătate cu actele medicale care să arate ce problemă aveți. Medicul de familie nu știe mai multe detalii decât dumneavoastră. Sănătate!

| GdX a răspuns:

Pentru a fi decontata de casa de asigurari operatia va trebuie acte care sa dovedeasca "handicapul", si datorita acestuia nu va puteti face datoria de barbat. Daca nu aveti un dosar gros care sa demonstreze ca aveti o problema clinica atunci mergeti la orice clinica de estetica plastica si va rezolva imediat.

| SkyPilot a răspuns:

Din pacate nu stiu ce s-ar putea face in ce priveste suma de plata. Cred ca trebuie inceput cu medicul de familie si vazut daca nu poate fi decontata cumva prin sistemul de sanatate pentru ca este vorba de sanatatea cuplului. O astfel de problema foarte probabil ca va distruge armonia cuplului.
Daca nu se poate altfel, parerea mea este ca situatia asta merita sacrificiul financiar din partea voastra.
Aveti evrei printre cunostinte? Poate stiu ei ce se poate face!
Si ca o ultima observatie, ar trebui sa ii faci sotiei un cadou care sa o impresioneze pentru rabdarea pe care a avut-o cu problema aceasta si pentru sprijinul oferit. Stiu, cheltuielile se aduna, dar crede-ma ca merita!