| TicTacZero a întrebat:

Port ochelari de 6 luni iar acum trebuie sa imi schimb lentilele si nu stiu care ar fi mai bune. Am dioptriile -3, 5 si +1, 5. Lentilele Progresive cu antireflex sunt mai bune decat lentilele simple cu antireflex? Daca da, de ce, si cu cat sunt mai bune fata de acestea? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Razvanje a răspuns:

Sunt mai bune cele antireflex deoarece nu bate soarele in ochi, sunt pe post de ochelari de soare.Succes.Sper sa scapi de ei.

| TicTacZero explică (pentru Razvanje):

Mersi... pana pe la 18-20 de ani poate o sa scap de ei dar nu ma deranjeaza, chiar imi place cum arat cu ochelari big grin