| Smile_3473 a întrebat:

Recent, am fost la cineva in vizita si m-am jucat cu o fetita. Am luat-o in brate, mi-am lipit capul(parul) de al ei... chestii de astea. Si acum, dupa cateva zile, aflu ca ea avea oua de paduchi. Ouale se iau? Mentionez ca am parul lung...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Daa...se iau din pacate si e fff nasol. mergi la un magazin din ala de unde se cumpara tot felul de otrava, ierbicide bla bla. stii tu. si ia-ti ceva pentru paduchi. nu te teme ca iti vor disparea. nu astepta ca din oua sa iasa pui. pune-o pe mama ta sa se uite in parul tau sa vada daca nu ai si tu

3 răspunsuri:
| Raluuuuu a răspuns:

Spala-te cu gaz o sa mearga...a avut o fata din bloc cu minebig grin

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| pissy1 a răspuns:

Spalate cu petrol si garantat iti trec.