| FataInebunitaDupaCiocolataAlba a întrebat:

Buna tuturor. ^.^ Am si eu o problemuta adolescentina sa zicem asa si as vrea sa va aflu parerea. Deci, mie imi place de un baiat cu 2 ani mai mare decat mine ( eu am 15 ani si el 17 ani ) pe care-l cunosc de ceva timp si cu care ma inteleg destul de bine. Problema este ca el are prietena, insa acum cateva zile cand am iesit cu prietenii la un suc m-am intalnit cu el si spre surprinderea mea s-a asezat langa mine, am discutat pana a ajuns chiar sa ma muste de obraz, sa ma tina in brate si sa ma puna sa-l pup. M-am simtit foarte bine cu el si pe langa glume si caterinca am discutat cu el si subiecte mai serioase si am descoperit ca avem destule chestii in comun. Cand am adus vorba de prietena lui mi-a spus si citez ' Las-o pe Cristina, ea e precum o nevasta stii, se ocupa cu curatenia, gatitul chestii din astea, pe tine nu te-am incadrat in categoria asta '. Mentionez ca eu il cunosc de dinainte sa se cupleze cu ea si mi-a mai facut faze de genul si inainte astfel spus, s-a mai asezat si in alte dati langa mine, s-a jucat in parul meu si o data chiar ne-am luat la bataie in joaca. In concluzie nu stiu ce sa ma fac ca sa mi-l scot din cap, ajutati-ma cu un sfat sau macar spuneti-mi daca credeti ca exista vreo sansa sa se infiripe ceva intre noi 2. Va rog sa-mi raspundeti cat se poate de serios. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

El stie ca-l placi(chiar daca tu esti cam indragostita chiar) si se simte magulit de atentia ta de copil frumos,vede ca ii "cresc" actiunile pe piata valorilor,simte ca are trecere la fete si ii face mare placere adoratia ta muta!
De fapt,este un inconstient care nu intelege ce furtuni a declansat in sufletul tau si cat de mult te pot rani aceste gesturi si vorbe,carora nu le da o finalitate!
Daca i-ai spune ca-l placi sau mai mult,posibil sa accepte sa se "joace" si cu tine,pe langa prietena lui,dar nimic mai mult!
Imi dau seama ca tii mult,mult la el,dar va trebui sa-l uiti pentru binele tau.
El nu-ti ofera vreo sansa,ii placi cum iti place tie pisicul vecinului sau catelusul dragut vazut la mall,ti-e drag sa-l revezi dar nu-l poti lua acasa!
Renunta sa te mai ranesti singura,iti faci o favoare.
Si arunca-ti ochii in alta parte,se va gasi un baiat,poate mai timid,poate mai putin exuberant,dar care nu va avea ochi decat pentru tine!
In exclusivitate!
Nu accepta sa-ti complici viata chiar inainte s-o incepi,iubeste-te si respecta-te. Daca n-o faci tu prima, n-o va face nimeni!
Ai inteles, nu-i asa?
Plangi sa te descarci, sterge-ti ochii si zambeste apoi! Ai toata viata in fata si tu te-mpiedici de-un amanunt!
happy
Incepe un an nou, propune-ti lucruri minunate si teluri care sa te motiveze si inainteaza.
Zambind si cu inima deschisa!
Ai sansa unui 2014 formidabil, e numai in mana ta!
happy
Eu, ti-l doresc din tot sufletul!

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru greece12):

Iti multumesc din suflet pentru ca mi-ai ridicat moralul. Ma ajuta mult sa vad ca sunt si oameni care trateaza o asemenea ' copila naiva ' cu seriozitate si care chiar stiu ce vorbesc. Eu am sa-ti ascult sfatul si o sa incerc sa-l uit. Multumesc inca o data pentru tot si iti doresc un an nou fericit si multa sanatate. >:d

| greece12 a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

Ma bucur enorm ca am reusit sa ajut putin!
Si iti doresc sa reusesti, e un inceput foarte bun ca ti-ai propus sa-l uiti, in sfarsit faci si tu ceva pentru tine, e minunat!
Un 2014 grozav sa ai, mai bun decat oricare din visele tale!
happy

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru greece12):

Mda..De uitat n-am reusit sa-l uit, mai ales ca am petrecut revelionul impreuna si ca am inceput sa ne imprietenim. straight face Acum numai pot decat sa astept sa vad ce se va intampla mai departe chiar daca sunt constienta ca voi suferi mai tarziu. Eu iti multumesc din nou pentru sfaturile bune si iti doresc un an nou fericit cu sanatate si fericire! happy

| greece12 a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

Nu pot sa spun nimic, ce-si face omul cu mana lui, nu poate desface nici Aghiuta!
Macar sa ai grija!
Pentru ca daca lucrurile inainteaza prost, greu vom reusi sa punem la loc bucatelele din tine!
Sa ai cat de multa grija poti, e singurul sfat care ti-l mai pot da acum!

13 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Da-i pace. E alt baiat prin care umbla hormonii. Probabil ca asa face cu toate.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Acuma serios ce te asteptai sa zica de prietena lui de fata cu tine? ca e adorabila, si ca o iubeste, ca sa te simti aiurea? daca vrei ceva serios de la el, nu ai nici o sansa, daca vrei doar distractie, da

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu exista sanse de reusita nici macar daca se despart? oh go on

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

Esti foarte naiva

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Multumesc, dar stiam. Iti apreciez sinceritatea.

| Cristiann25 a răspuns:

Mda alt copil de 15 ani care are o gandire "extraordinara".De ce sa-i desparti, de ce te bagi intre ei? Daca ai aflat ca are iubita nici nu trebuia sa te mai gandesti la el.Nu sunt atatia baieti pe pamant? Normal ca-si iubeste prietena dar ce vrei sa-ti zica un baiat cand te vrea pentru sex ca ea e cea mai buna etc? Nu, normal.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Draga mea ai grija cu timpul vei devenii tu sotia(adica vei ajunge ca si Cristina).
asa ca ai grija sa nu ajungi doar fata cu distractia si atat

| koko3475 a răspuns:

Pai esti de acord sa fii "saltea"? Nu ai mandrie? Esti o jucarie sexuala?

| Agnieszka a răspuns:

Daca ea e 'nevasta' atunci tu esti 'amanta'? Aia care ii ofera placeri sexuale dupa care se intoarce inapoi la 'nevasta' si dupa parerea mea personala, daca nu prietena lui se comporta asa, ce te face sa crezi ca pe viitor nu te-ar vorbi si pe tine la fel? Asta e parerea mea sincera.