| FataInebunitaDupaCiocolataAlba a întrebat:

Buna tuturor. ^.^ Am si eu o problemuta adolescentina sa zicem asa si as vrea sa va aflu parerea. Deci, mie imi place de un baiat cu 2 ani mai mare decat mine ( eu am 15 ani si el 17 ani ) pe care-l cunosc de ceva timp si cu care ma inteleg destul de bine. Problema este ca el are prietena acum cateva zile cand am iesit cu prietenii la un suc m-am intalnit cu el si spre surprinderea mea s-a asezat langa mine, am discutat pana a ajuns chiar sa ma muste de obraz, sa ma tina in brate si sa ma puna sa-l pup. M-am simtit foarte bine cu el si pe langa glume si caterinca am discutat cu el si subiecte mai serioase si am descoperit ca avem destule chestii in comun. Cand am adus vorba de prietena lui mi-a spus si citez ' Las-o pe Cristina, ea e precum o nevasta stii, se ocupa cu curatenia, gatitul chestii din astea, pe tine nu te-am incadrat in categoria asta '. Mentionez ca eu il cunosc de dinainte sa se cupleze cu ea si mi-a mai facut faze de genul si inainte astfel spus, s-a mai asezat si in alte dati langa mine, s-a jucat in parul meu si o data chiar ne-am luat la bataie in joaca. In concluzie nu stiu ce sa ma fac ca sa mi-l scot din cap, ajutati-ma cu un sfat sau macar spuneti-mi daca credeti ca exista vreo sansa sa se infiripe ceva intre noi 2. Va rog sa-mi raspundeti cat se poate de serios. Multumesc anticipat. happy

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La varsta ta, tu meriti un baiat "curat".

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru neutrino):

' curat '? Scuza-ma dar sunt cam grea de cap la ora aceasta, poti fii mai explicit?

| ElenaSA a răspuns:

Poate ca exista sanse sa existe ceva intre voi.Intrebarea este daca tu iti doresti un astfel de baiat. Data viitoare s-ar putea ca tu sa fii in locul celei incadrata la "navasta" si alta in locul tau. Ti-ar placea?

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru ElenaSA):

Bine punctat. Normal ca nu mi-ar placea sa fiu in locul Cristinei. Cat despre ce imi doresc de fapt nici eu nu stiu foate bine. Consider ca e mai bine sa ma resemnez si sa astept baiatul care chiar merita dragostea mea.

| ElenaSA a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

E, acum ai luat o decize. E nevoie de timp sa vina si sentimentele dupa decizie.

| PsychologistT a răspuns:

Comportamentul lui transmite multe. Ii place compania ta, ii place sa petreaca timp cu tine.
Dar daca in ochii lui ai fi mai potrivita pentru el, ar renunta la acea fata.
E necesar sa aveti o discutie despre voi doi.

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta.Nu uita asta.Joaca ceva cu el gen ADEVAR SAU PROVOCARE si daca alege procent il intrebi cat la suta te iubeste, daca alege adevar big grinaca te iubeste macar 60%. Sutn atatea modalitati.O sa te descurci.SUCCES!

| Loveeee21 a răspuns:

Trebuie sa il intrebi ce vrea de fapt, de ce face chestiile astea, degeaba fata aia e pentru el ca o nevasta, daca se intalneste cu tine se numeste tot inselat. Si daca pe ea o inseala cu tine, si pe tine te poate insela cu altahappy, nu se merita. Ca sa ai o relatie cu un baiat trebuie sa nu insele, sa fie sincer si sa aiba incredere.