| IonutCiobanescu a întrebat:

recent am inceput sa am dureri de spate din cauza statului la calculator, o luna-doua am folosit scaun de living cu spataru drept, si eu stateam drept, am inceput sa am dureri, acum folosesc un scaun gen cu spataru rotund si mic toata lumea cred ca a avut unul de genul ala, e de birou, dar tot ma doare spatele, ce pot sa fac sa stau linistit 3-4 zile pana imi ajunge scaunul ergonomic de birou, vreau sa stau linistit sa ma joc cu prietenii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Foloseste un scaun scump de tip gaming sau unul ergonomic, prin ce ma refer la scaun scump unul mai scump de 500 de lei...eu am unul directorial de 500 de lei si unul de gaming de 900 de lei si nu ma mai doare spatele dar nici nu stau mai mult de 1 ora pe zi.
Pe de alta parte un scaun bun este un scaun care are si un fel de tetiera precum scaunele auto, asta ca sa iti tina corect cervicala, caci de acolo apar durerile de spate si mai tarziu si probleme de coloana.

| Iulian998876 a răspuns:

Eu zic sa mai ieși și pe afara

| crostian a răspuns:

Incearca sa stai in pat