| minix20 a întrebat:

Salut, de cateva zile am incercat sa stau cat mai drept pe scaun la birou, acum stau foarte drept insa ma doare lombarul deoarece stau pe spate pe scaun
e bine sa stau pe spate cu scaunu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai menționat mai jos că ai scolioză. Poziția așezat pe scaun pune presiune asupra zonei lombare. Spatele trebuie să fie drept, veritical dar în același timp să fie susținut de spătaruL scaunului.

| anonim3247 a răspuns:

Îți trebuie un scaun foarte bun.

| 120bulevard a răspuns:

Trage-ti scaunul mai aproape de birou, tu chiar intrebi daca e bine sa stai pe spate cu scaunul daca ai un spatar? De ce crezi ca l-au mai pus chinezii aia acolo?

| MironMihaela a răspuns:

Aceeasi problema o am la serviciu.E scaun de gaming, nu ergonomic..de aceea apare problema asta.Eu mi.am pus o perna tare in zona lombara.

| minix20 explică:

Mentionez ca am scolioza dorso lombara

| gigeloaiedeotel a răspuns:

E clar ai hernie de disc ar trebui sa vezi un doctor urgent este o problema foarte grava