| anonim_4396 a întrebat:

de la o bucata de vreme am dureri de spate in regiunea dureri de spate aproximativ tot si cind ma intind sau imi indrept spatele oasele imi trasnaie la medic am fost si el mi-a spus ca nu am nimic dar totusi ma doare deseori cind stau pe scaun sau ceva de genul asta

Răspuns Câştigător
| Dudyy a răspuns:

Fiind in perioada de crestere, si oasele se dezvolta, de fapt toate organele cresc si atunci exista aceste dureri, care de fapt nu este nimic grav.

3 răspunsuri:
| Dudyy a răspuns:

Daca esti in perioada de crestere, este ceva normal -zic din propria experienta-. Daca nu esti in perioada de crestere si ai cateva kg in plus, atunci si ele pot fi cauza. Eventual ia niste calciu cu D3 pentru intarirea oaselor, fa inot si mergi la mare si stai la soare. Bafta!

| CowboyxD a răspuns (pentru Dudyy):

Sunt in perioada de crestere... Zicind ca e ceva normal ce ai in vedere?

| Dudyy a răspuns (pentru CowboyxD):

Fiind in perioada de crestere, si oasele se dezvolta, de fapt toate organele cresc si atunci exista aceste dureri, care de fapt nu este nimic grav.

| AlleAlllexandra a răspuns:

Poi,ar trebui sa nu mai faci sport, sa nu mai ridici greutati peste 2-3 kg. Si eu am avut aceiasi problema... Urmeaza sfatul meu, sper sa-ti fie de folos. Daca nu iti foloseste, mergi la medic, la alt medic, care e specializat in asta. Funda? puppy dog eyes