| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut TPU, revin cu o veche intrebare ce am mai pus-o... deci am avut problema pur si simplu de la o ameteala un punct gen ca soarele in campul vizual, ametit "calmacit" asa. Dureri cap, ochi etc. etc. Am reusit sa fac un RMN, EGGE, EGE nu mai stiu exact cum se cheama. Analize cu factor si tot e ok, mi s-a gasit o presiune la ochi ceva mai mare, multiple scotoame in campul vizual si retina centrala mult subtiata. Am luat tratament, ma simt mai ok sa zic de cum eram. S-a dus din ameteala si acea stare de om beat. Faza e ca am ramas cu stari aiurea. Gen parca nu mai sunt eu ala relaxat si pnm ce e drept e ca in astea 3 luni am suportat stari naspa plus ca ma stresam ca nu gaseam raspunsu ce am. Da si cum am zis noaptea cand dorm. Visez ce am facut ziua sau la ce m-am gandit gen e ciudat parca as recapitula ziua aia in vis e ciudat. Astea is doar cateva stari. Stari ciudate cum ar fi uneori depersonalizare derealizare etc. Tot ok rmn, control neurologie. etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mrArtE a răspuns:

Se poate totusi ca, creierul tau sa nu se oxigeneze suficient, sufar de aceleasi probleme, mai putin partea cu visele.Viziteaza un ORL-ist si vezi ce iti spune si el daca nu ai fost deja. Uneori acest lucru presupune interventie medicala, adica ajungi la operatie.Mai ales daca porti ochelari si ai deviatie de sept.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru mrArtE):

Nu am treaba, dar da oxigen e putin fara nici o gluma am avut oxigen 60, nu stiu daca te referi la operatie de retina etc. da pe mine mu ma doare absolut nimic.gen is ok si la corp.tot doar ca am, uneori stari d astea, si ex ce pot face in cazul.asta in care nu se oxigeneaza cum trebuie

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru mrArtE):

Interesant ca nu esti doar tu. sunt mai multi din cate am obs cu chesti de genu...

| mrArtE a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Nu e necesar sa ai dureri, e suficient sa ametesti si mai bine sa ajungi la un medic inainte sa pici pe strada sau undeva si sa dai cu capul de coltu unei mese sau ceva.Ia-ti o trimitere de la medicu de familie si mergi si la ORL!

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru mrArtE):

Bro. n am nimic nu ametesc. doar ca ma simt anxios si ciudat asa in rest is ok am fost internat la spital. Dr specialisti si nu s-a gasit nici o problema RMN cu substanta de contrast etc daca era ceva se observa., mersii frumos ori cum apreciez multumesc. am sa incerc sa merg si acolo daca mai persista chestile astea