| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 16 ani și sunt la pubertate întârziată și de o luna și ceva ma simt ciudat și dezorientat, vad încețoșat cu un ochi, nu ma pot concentra și sunt amețit, în rest ma simt bine, am fost la spital de 4 ori la analize în tot acest timp și nu am absolut nimic, am făcut toate analizele, de la analizele de sânge pana la CT și oftalmologice. V-ati simțit asa în timpul pubertății? Am o pubertate întârziată și poate e ceva derealizare/depersonalizare,
Voi ce ziceți? Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia medicația prescrisă de medic si urmeaza sfaturile acestuia. Daca e cazul, mai cere-i sfaturi. In combinatie cu sportul si o alimentatie echilibrata ar trebui sa te intremezi. Aceste simptome nu imi par sa aiba vreo legatura cu pubertatea si in aceeasi masura nu au treaba cu derealizarea sau depersonalizarea.

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

1. Ai somn
2. Iesi pe afara in natura, fai sport.
3. Poate esti racit.

| Lorena6879 a răspuns (pentru Mirel4412):

A-mi e inflamat gatul, dar iau antibiotic, pe afară dau ture cu motococleta,
Si nu sunt răcit

| Lorena6879 a răspuns (pentru Mirel4412):

Teai simțit așa?