| r4uL a întrebat:

ro ...am nevoie de ajutorul vostru. Ce remediu, daca se poate naturist, cunoasteti pentru par gras / Adica, am parul gras si ma spal cu sampon, uneori ma dau cu balsam pentru asta, dar nu are efect. Ce recomandati / Dau fundoi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| madaa a răspuns:

Atunci cand te speli pe cam incepi cu samponul care se aplica lla radacina dupa c eiti clatesti parul si aplici balsamul el trebuie aplicat doar pe lungimea de par! nu si la scalp asta il ingrasa balsamul

| F13 a răspuns:

Suc de lamaie, ceai de menta, ceai verde...urzica...astea sunt bune. si eu folosesc suc de lamaie,dupa ce ma samponez,clatesc apoi sterg un pic parul cu un prosop. aplic sucul de lamaie,masez un pic, apoi aplic un balsam usor ( si la cativa cm de radacini - foarte important) si las sa actioneze zece minute. nu folosi un balsam pentru par uscat- il va ingrasa si mai tare. sau un sampon prea tare pentru par gras - la fe, il va ingrasa si mai tare.

| Jalnic a răspuns:

Vezi ca balsamul mai rau ingrasa...

| Jalnic a răspuns:

Solutie pentru păr gras:
http://www.youtube.com/watch?v=PCoaiV-d_yw