| jockercata a întrebat:

Sa va povestesc: acum o luna mancam mancare si m-am inecat si m-am speriat rau iar de atunci nu mai pot manca linistit imi este frica sa mai mananc fiindca ma gandesc mereu ca mancarea mi se va opri in gat sau o va lua pe la plamani si o sa mor sufocat nu mai ganduri negative am si am slabit 5kg din cauza ca nu mai mananc cum mancam va rog ajutati-ma ca o sa innebunesc daca continui asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Stiu cum este si nu este frumos, am fost sfatuita sa incerc sa mestec mancarea cat mai mult si mai bine si sa nu o inghit in cantitati mari si de multe ori. M-am invatat si nu am mai avut astfel de probleme, sper ca am fost de ajutor, Succes si ai mare grija de tine happy App daca continui asa vei ajunge la boli grave si nu te; lasa manipultat de ceea ce se afla in mintea ta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Incearca sa nu inghiti prea multa mancare deodata, asa nu te vei ineca.
E o senzatie neplacuta, am mai patit si eu, dar mi s-a parut normal sa te ineci cateodata cu mancare ^_^.
Mesteca bine mancarea si inghite-o usor in cantitati mici.

| xqMelaniiie a răspuns:

Iti sugerez sa vorbesti cu un psiholog despre asta! Pana cand iti vine curajul incearca mancare fiarta sh supe, ciorbe....Sh trebuie sa mesteci foarte mult! daca nu ai curaj mananca mancare pasata! Dar mananca ceva!