| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema destul de serioasa
de 1-2 saptamani, totul a inceput cand mancam linistit si deodata mi-a ramas mancarea in gat si m-am inecat si am facut un atac de panica si de atunci cand incerc sa mananc mancare solida nu pot, ca ma gandesc constant ca imi ramane in gat si ma inec cu ea si chiar asa se intampla si de atunci numai pot manca normal, si mai nou am obs ca nici apa nu prea pot ca imi este frica, va rog ajutati-ma cu un sfat pana ma duc la doctor, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

CriSSSStian a zis bine, un psiholog ar fi in stare sa te ajute, dar trebuie sa vezi si un medic specializat ORL. Deoarece poti avea o obstructie in gat care sa impiedice mancarea sa alunece normal si din cauza asta sa te ineci des.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CristiUcV a răspuns:

Mai daca iti este frica tot timpul ca te vei ineca du-te la un pshiolog

| Magnific a răspuns (pentru CristiUcV):

O sa ma duc ca numai rezist, va multumesc

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Magnific):

CriSSSStian a zis bine, un psiholog ar fi in stare sa te ajute, dar trebuie sa vezi si un medic specializat ORL. Deoarece poti avea o obstructie in gat care sa impiedice mancarea sa alunece normal si din cauza asta sa te ineci des.