| Alinush1993 a întrebat:

Salut tpu.Simt de cateva minute o senzatie de presiune ca un fel de greutate in zona de sub piept (unde se intalnesc pieptul cu stomacul.Imi puteti spune de la ce ar putea fi? Presiunea asta e localizata mai exact in zona sternului.Am mai patit de cateva ori chestia asta si medicul mi-a spus ca e de la mancare si de la bauturi acidulate.ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andradaaaa01 a răspuns:

Buna Alinush1993. Eu zic ca daca doctorul a spus ca e de la mancare si de la bauturile acidulate, asa e. Probabil, acum, in perioada sarbatorilor ai baut mai mult suc si ai mancat putin mai mult. Fa-ti un ceai si pune-te sa te odihnesti. Daca tot nu iti trece mai intreaba inca o data doctorul. Funda?

| Alinush1993 explică (pentru Andradaaaa01):

Multumesc.Maine dimineata cabd ma trezesc si intru pe calculator iti dau funda pentru ca nu pot da de pe telefon nu stiu de ce.Presiunea a trecut.Ce mi-a fost frica in acel moment era sa nu fie de la inima pentru ca pe langa presiunea aceea aveam si o stare de ameteala si transpiram usor (cred ca am facut si un mic atac de panica) insa e putin probabil sa fie de la inima de vreme ce acum 1 luna am facut ekg si a iesit perfect iar tensiunea o aveam 11 cu 6.

1 răspuns: