| YuukiDream a întrebat:

Marti am simtit ca am o greutate pe zona pieptului si inima imi batea tare. Dar doar cand ma gandeam la chestia asta batea tare, in rest batea normal. Miercuri batea normal si am mai simtit o presiune mai mica un pic mai sus de capul pieptului. Joi am simtit un discomfort tot acolo, mai sus de capul pieptului, insa nu era la fel de rau ca ziua precedenta. Si joi tot imi venea sa ragai. Astazi (vineri) cand stau aplecata nu am nimic, dar cand stau dreapta simt un pic de presiune, un discomfort mai mic decat cel de joi in capul pieptului. Deci presiunea aceea a tot scazut, credeti ca mi-a intrat prea mult aer cand am mancat candva si acum iasa afara? Ati patit si voi ceva asemanator? Ce sa fac? Credeti ca va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Draga mea, din pacate pe acest site nu va putea nimeni sa se pronunte cu exactitate in ceea ce priveste simptomele pe care le ai, nici unul dintre noi nu iti va da un diagnostic.
Mai bine dai o fuga pana la doctor pentru un consult medical, el cu siguranta stie mai bine ce sa-ti spuna despre starea sanatatii tale.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand mai bine un consult la cardiolog, poate fi orice, dacă nu cedează, mergi la medic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Mergi la doctor a incepup sa te supere probabil vezica biliara sau ai inceput de gastrita, nu mai manca prajit sau salate verzi