| Mihai200000 a întrebat:

Sm tinut o dieta mai stricta...adica mancam doar 600 kcalorii pe zi si facem ceva miscare. Dar acum as vrea sa ma mentin asa cum sunt, am auzit ca daca mananci mai putin iti incetinesti metabolismul si dupa dieta, cand o sa mananci normal o sa ma ingras ingrozitor e adevarat? Daca da cum sa fac ca metabolismul meu sa ajunga ca inainte de dieta. Cel mai rapid si bun raspuns va primi funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Organismul tau s-a invatat cu cele 600 calorii, daca acum vei consuma 1200 el va depozita surplusul, in caz ca ai de gand sa-l "infometezi" din nou. De fapt, organismul nostru este excelent si functioneaza logic, noi il dam peste cap si-l dereglam.
Creste treptat numarul caloriilor, azi 650, maine 700, peste doua-trei zile 750, si tot asa. Poti face su putina miscare pentru a fi sigur ca te vei intretine. Dureaza putin dar stii cum e, de slabit poate oricine cu o dieta, de mentinut e mai greu.

| Mihai200000 explică (pentru nugasescusernameliber):

Multumesc mult, o sa iti dau funda dupa ce vad alt raspuns ca poate acela e mai bun dar nu cred. Ca mi s-a parut foarte logic acesta.

2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu sunt aici pentru funde deci stai linistit, daca pot sa ajut pe cineva o fac, daca nu imi vad de treaba.