| thegame12 a întrebat:

stie cineva daca laptele din magazine este natural sau praf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Laptele este colectat de la ferme, deci este natural.Se aplica asupra acestuia o pasteurizare si eventual o degresare pana ajunge la procentul de grasime indicat pe cutie!

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Laptele praf este mult mai scump decat laptele natural, asa ca poti fi sigura ca laptele lichid e natural.

| mona a răspuns:

Este lapte natural

| OnuOnulică a răspuns:

Este natural.

| Grimmjow69 a răspuns:

Foarte mult din laptele pe care îl cumpărăm din magazin este făcut, de fapt, din lapte praf, deci nu este lapte natural.

| suntserios a răspuns (pentru Grimmjow69):

Si ai tu informatii concrete sau iti dai cu presupusul? e mult mai scump ca produci lapte praf si apoi sa il faci lichid

| giony54 a răspuns:

In mare parte este natural dar prelucrat cu conservanti, dar este si facut din lapte praf si prafuri chimice.