| anonim_4396 a întrebat:

stie cineva o solutie sau o crema anti acnee care sa functioneze? am incercat o multime de creme de la farmaci si pentru o perioada a inceput mi-se curete tenul dar de vreo 3 saptamani am o multime de cosuri nu mai stiu ce sa fac am aproape 40% din fata plina de cosuri. stie cineva un remediu, o crema, ceva care sa aiba efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| simina96 a răspuns:

Buna! Stiu cum te simti, eu ma lupt cu acneea de 6 ani si inca tot nu am scapat de ea complet.Ba imi dispar toate si am tenul curat si dupa o perioada imi apar iar.Si eu am folosit zineryt,este o solutie ok,dar ma ajuta doar temporar, cel putin asa a fost in cazul meu.Cel mai bine mergi la dermatolog sa iti prescrie ce fel de tratament sa urmezi, nu mai lua creme dupa ureche, asa am facut si eu ani de zile inainte sa ajung la dermatolog si am facut mai mult rau decat bine, situatia se agrava pe zi ce trece.Fiecare avem un ten, organism diferit si in cele mai multe cazuri o crema care are efect la o persoana, la alta s-ar putea sa nu functioneze sau si mai rau sa-i agraveze. De aceea zic sa mergi la o persoana specializata care iti va da un tratament adecvat tie, nu este suficient sa tratezi problema doar din exterior cu niste creme luate din auzite, totul pleaca din interior.

| Horusss a răspuns:

Cum ti-a zis si Ramses98 Zineryt e o solutie ok, dar ai grija eu am cunoscut persoane care dupa ce l-au utilizat problema lor s-a agravat mai tare, cel mai sigur ar fi sa mergi la dermatolog el iti va recomanda ceva ce se potriveste tipului tau de acnee.

| Gheonea_Denisa_1993 a răspuns:

Buna! Eu folosesc un tratament de la Yves Rocher
http://www.yvesrocher.ca/control/soins-visage/peaux-a-tendance-acneiques/
La mine a functionat.

| Ramses98 a răspuns:

Cauta zineryt, e o solutie
este ff bun, l-am incercat si in 2 saptamani, max 3 mi-au disparut, dar daca nu ai grija de ten s-ar putea sa iti reapara
Cauta si o crema pentru hidratare ptc solutia iti usuca pielea f tare

| Ramses98 a răspuns:

Cauta zineryt*solutie*
Este ff bun, in 2 saptamani, max 3 scapi de ele, dar daca nu ai grija de tenul tau sunt sanse sa iti reapara
Cauta si o crema pentru hidratare pentru ca solutia iti usuca f tare pielea