| mirazul a întrebat:

Salut,TPU! stiti cumva,vreun remediu sigur contra acneei? am incercat tot felul de tratamente, am fost si la dermatolog, niciun rezultat....nu e excesiva, insa..imi apar cosuri asa pe partea obrajilor..in barba, mai rar frunte.sad..nu mai stiu pe cine sa intreb sau ce medic sa consult...happy va multumesc, anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LanaDelRayFan a răspuns:

Buna Miraz! Am fost la dermatolog si eu.Mi-a recomandat sapunul cu sulf. Crede-ma iti vor disparea cosurile.Asa eram si eu.Dar acum fata mea e improspatata, fresh happyTi-l recomandwinking
100% sigur

| mirazul explică (pentru LanaDelRayFan):

Multumesc Indiira!

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru mirazul):

Npk! Costa 6 lei, de aceea e fff bunwinking

| mirazul explică (pentru LanaDelRayFan):

Buna indiira...am luat sapunul cu sulf si crede-ma ai avut dreptatebig grin...il folosesc de o saptamana, aproape doua si deja incep sa simt, sa vad diferenta.multumesc mult!

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru mirazul):

Hehe...N-ai pentru ce! Sa ma mai anunti daca ai vreo problema!winking

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Acum ti-au disparut cosurile?happy

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite cateva sfaturi legate de alimentatie si igiena fetei, menite sa reduca aparitia cosurilor: http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de-ce-ne-apar-cosuri

| AndreeaG a răspuns:

Buna si tie.Iti recomand cu toata incredrea si toata inima sa te duci la dermatolog si sa ceri Zineryt.A fost singurul si cel mai bun tratament pe care l-am avut impotriva cosurilor.La farmacii costa in jur de 30-40 de lei unul, eu l-am luat compensat, pe baza de reteta de la medic.Iti spun, la fel eram si eu inainte si pana la urma s-a dovedit a fi cel mai bun tratament. Sper sa functioneze, la mine a dat roade.O zi buna in continuare!:*

| mirazul explică (pentru AndreeaG):

Ms frumos! chiar am sa merg sa vad ce rezolv k m-am saturat asa...multumesc din suflet! o zi buna si tie!:*