| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Sunt 20 de grame de paracetamol letale? Nu vreau sa fac ceva, dar sunt curios, fiindca un prieten a luat 40 de pastile de paracetamol ce ar insemna cam 20g.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 4evergentleman a răspuns:

Supradoza. Și prietenul tau a supraviețuit? Nu cred că e o metoda eficienta de sinucidere cu pastile

| edeidinio a răspuns (pentru 4evergentleman):

A luat azi, nu simte decat sa vomite, si transpira, atata tot

| 4evergentleman a răspuns (pentru edeidinio):

Probabil o sa rămâne cu sechele, nu a ales o metoda eficienta deloc!
Dar de ce vrea sa se sinucidă? E depresiv?

| edeidinio a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da, dar are si schizofrenie

| edeidinio a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da

| 4evergentleman a răspuns (pentru edeidinio):

Săracul sad