| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 13 ani si voiam sa va intreb daca e bine sa ma epilez la subrat. Ma epilez o data la doua zile,deoarece imi creste foarte des pentru ca il iau cu lama. Am folosit si spuma, am aparat bun ( Gillette Fusion) si mi s-au facut niste „bubite", cred ca l-am iritat sau nu stiu. Cum fac sa nu mai creasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Nu e nimic rau. Fa-o odata pe saptamana.

| VintagePink a răspuns:

Păi ar trebui sa nu faci prea mult efort fizic şi să foloseşti deodorante care încetinesc creşterea părului la subraţ. Fundă?

| nikoletanicko a răspuns:

Te-ai iritat..incearca sa nu te mai epilezi cu bigul foloseste crema depilatoare sau ceara

| GabiO a răspuns:

De crescut oricum creste. Din cate am auzit daca te razi creste mult mai repede

| dark2light a răspuns:

Salut! Cred ca e cam des sa te epilezi o data la doua zile.Incearca mai rar, doar nu esti fata.Bafta!