| Dragumike a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata...eu ma sperii repede.Deci, la degetul mare de la mana la unghie par niste gauri acoperite de piele, parca e si jupuiata. O saptamana nu le-am mai avut dar vad ca acum au aparut iar, data trecuta ma mancau si dureau. E ceva grav? De la ce oare au iesit? Am 12 ani si sunt fata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cleo96 a răspuns:

Ti se ia pielea/nu iti mai jupui pielițele de pe langa unghii/taie-le cu o forfecuța pentru unghii si folosește o crema hidratanta, spală-te pe maini bine si nu pune mana pe mizerii.
Succes

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poti încerca să te duci la medicul de familie și sa îți dea o programare la dermatolog. Posibil sa nu fie grav, dar cu cât mergi mai repede, cu atât e mai bine.

| Dragumike explică (pentru WhiteLife):

Am fost si mi-a dat Exoderil, am luat o micro bacterie...Pare sa se treaca

| Yurisa a răspuns:

Este vorba de beșicuțe mici?