| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Am nevoie de ajutor. Am niste gauri mici de tot in palme si in degete. Sunt ca niste puncte rosii. Si se vad cu ochiul liber...Parca mana mi-ar fi intepata. Dar nu curge sange. Si sunt acoperite de piele, si se vad prin piele. Ma rog, prima a aparut la 7 ani...si de atunci nu mi-au mai aparut. In clasa a7a a inceput dezastrul m-am umplut pe un deget. Intra 8 a mi-a aparut inca 2 iar acum in clasa a 9a 1 pe degetul mic. Am fost la 2 dermatologi si au spus ca nu stiu ce am. straight face Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Eu zic să schimbi medicul, gândește-te ai prea puține nu? păi nu e mai bine să ai mai puține semne decât mai multe pe viitor? EU zic să vezi și alt medic. În România părerea medicilor este împărțită... eu știu pe propria piele.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te duci și la un al treilea! Să vadă și ăla ce ai.

| 이채린 a răspuns (pentru Azµre):

Am fost ieri. Si am aflat...este o problema cu circulatia sangelui. :< Multumesc oricum. ^^

| Azµre a răspuns (pentru 이채린):

Bine că te-ai dus, măcar ți-a dat un tratament ceva?

| 이채린 a răspuns (pentru Azµre):

Nu. A zis ca trebuie cauterizate(arse, ca sa le inchida). Dar a zis sa mai stau...a zis ca am prea putine.

| Azµre a răspuns (pentru 이채린):

Eu zic să schimbi medicul, gândește-te ai prea puține nu? păi nu e mai bine să ai mai puține semne decât mai multe pe viitor? EU zic să vezi și alt medic. În România părerea medicilor este împărțită... eu știu pe propria piele.

| njohn a răspuns:

Nu stiu, eu am doar cateva

| 이채린 a răspuns (pentru njohn):

Am aflat ieri. Avem probleme cu circulatia sangelui. Si de asta apar.