| narut0b0rut0sasuke7kurama1038 a întrebat:

sunt nou si am o intrebare serioasa si mi-e frica de raspunsurile de pe alte siteuri si nu stiu ce sa fac: am baut apa de la un coleg si gen a dezinfectat capacul de la sticla si dupa mai tarziu i-am cerut din nou si am pus gura pe capac dat cu dezinfectantul de maini si am pus gura pe el, am scuipat etc si pe net zice ca pot sa ajung la urgente

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana2103 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Imunitatea ta e stabila deci esti protejat

| narut0b0rut0sasuke7kurama1038 explică (pentru Dana2103):

Multumesc mult de raspuns! mai astept si alte pareri dar a ta cred ca are cel mai mult sens =)

| Dana2103 a răspuns (pentru narut0b0rut0sasuke7kurama1038):

Daca erai asa sensibil, nu crezi ca erai demult in spital?

| narut0b0rut0sasuke7kurama1038 explică (pentru Dana2103):

Ba da dar nu ma gandeam la asta cand am ajuns acasa eram foarte panicat nu stiam ce sa fac mai ales cand am vazut ca pot ajunge la urgente sau sa mor eram terminat rau ca de la o simpla greseala poti muri care se intampla des in lumea asta

| Dana2103 a răspuns (pentru narut0b0rut0sasuke7kurama1038):

Nu se moare asa usor. Sunt atatia care isi doresc sa moara si stiu cat de greu e

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si gen de ce nu iti cumperi tu o sticla de apa, mai ales in perioada asta cu pandemia, gen ca sa nu iti mai faci asemenea probleme?

| narut0b0rut0sasuke7kurama1038 explică (pentru darrio2007):

Pai am sticla de apa doar ca uitasem sa mi o umplu si am luat de la un coleg ori muream de sete

| darrio2007 a răspuns (pentru narut0b0rut0sasuke7kurama1038):

Era mai sigur daca mergeai sa o umpli.

| narut0b0rut0sasuke7kurama1038 explică (pentru darrio2007):

Nici chiar asa avem o apa acolo e atat de uleioasa si e foarte naspa mai bine m-am mai curatat prin corp decat sa plec acolo cu sida ebola etc =)

| darrio2007 a răspuns (pentru narut0b0rut0sasuke7kurama1038):

Trebuia sa-ti cumperi din magazin. Daca ai uitat sa o umpli, de unde ai fi umplut-o?

| Sofer a răspuns:

Nu mai bea după alții.