| Chryssuu a întrebat:

sunt supy, ff supycryingcrying! nu mai stiu ce sa fac. Mi-a murit pisicul si nu mai pot.Ma tot gandesc ca ce sa fac fara el! cum o sa ma mai distrez eu...Pleasee Help dati-mi o idee sau mai multe ca sa scap de tristete! Multumesc anticipatstraight face(Scz categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alinα a răspuns:

Buna Chryss! Pai sincer sa zic si mie mi s-a intamplat exact la fel doar ca mie mi-a murit cainele: tineam foarte mult la el, si a murit. am fost foarte supi... dar am incercat sa trec peste! crede`ma ca te poti distra si fara el desi banuiesc ca e foarte greu! incearca sa iti petreci timpul (de exemplu cu prietenii) ca sa poti uita de pisicul tau. Sper sa treci peste... Bafta :*! Funditabatting eyelashes?

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Stiu ca nu o sa ti-se para corect ce spun,dar singura solutie (verificata si de mine) este sa jelesti ce jelesti si apoi sa-ti iei un alt pui de pisica! Niciodata nu o sa o uiti pe prima, dar, asta este viata! Cauta un pui maidanez care are nevoie de ajutor si o sa te simti mai bine! Eu am avut un motan care mi-a murit acum 10 ani (si acum ma doare sufletul cand ma gandesc la el) dar dupa el am luat alte pisici pe care viata le-a adus viata in calea mea si acum am trei in casa si inca trei ingrijesc pe langa bloc!
Atunci cand iti moare un animal de companie este ca si cand ti-ar muri un membru al familiei! O sa treci peste asta oricum, dar prin metoda mea treci mai repede! Imi pare rau pentru tine.

| katy a răspuns:

Cunosc sentimentulasa am avut si eu un motan 7 ani l-am avut si s-a imbolnavit.era membru al familiei toata lumea il iubea si a murit in bratele mami mele a fost prima si ultima oara cand l-am vazut pe tata plangand.defapt toti plangeam.cateva zile asa va fi.te-as sfatui sa iti iei un alt pisic si sa ai grija de el, vei trece peste si iti vei dedica timpul pisoiului pe care il vei avea in ingrijire

| Minks a răspuns:

Altul

| tpuu a răspuns:

Si mie mi-a murit papagali :-

| Cella a răspuns:

Momentan nu poti face absolut nimic cu timpul iti trece si cand de vei simti destul de bine iti poti lua altul:X

fii tare:*

| Fantoma_1807 a răspuns:

Cunosc starea asta şi eu am avut un motan care mi-a murit, parcă ere pustie casa, aşa că mi-am luat altă pisică, care e atît de jucăuşă că uiţi de tot, aşa că caută şi vei găsi, sînt atîţia pisoi orfani.

| albastrualb77 a răspuns:

Imi pare rau de pisicul tau, dar de ce nu iti iei altul daca iubesti pisicile, stiu ca nu -l va inlocui pe cel care a murit, dar iti va mai alina din suferinta, totusi...

| HoneyBooBoo a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru pisicuta ta. Si bunica mea avea o pisica pe care o indrageam tare mult si intr-o zi a disparut dar am incercat sa trec peste asta prin multa buna-vointa si optimism! Incearca sa faci lucruri care nu te duc cu gandul la ea, ba chiar ai putea sa-ti iei o alta pisicuta in amintirea ei. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| Zurbagioaica a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. E greu sa-ti pierzi animalutul iubit. Nu poate fi inlocuit. Dar daca te gandesti cati pisoi exista afara care au nevoie de ajutor... poate daca ai lua un alt puiut mic, mic de tot, care are multa nevoie de ajutor...Cred ca ar fi mai usor pentru tine.

| SadBoyForever a răspuns:

Si eu sunt trist ca azi mi-a murit porcusorul de guineea il aveam din 2007 cum pot depasi momentul oare?

| pysy_5737 a răspuns:

Buna.si mie mi-a murit mai multi acum cativa ani.dar am reusit sa trec peste asta, totusi mai greu si tot am plans si am suferit dar acum mi-am luat altii si sunt bucuroasa ca ii am.chiar daca imi mai amintesc si ma doare.asta e.ei sunt acolo si au grija de noi.acum o sa iti iei altul si o sa vezi ca o sa te distrezi si o sa fi bucuroasa din nou...o sati treaca si o sa poti sa faci asa:sa crezi ca e el si ca are grija de tine.te pup

| derliaelena a răspuns:

Uita-te la asta, poate te mai inveseleste : http://www.youtube.com/watch?v=ydeEghHCoPQ

| Anna_8220 a răspuns:

Imi pare rau pentru pisoi sad Adopta un pisoi happy Sunt multe animale fara stapan care ar fi bucuroase daca le-ar lua cineva acasa! Asa o sa-ti mai treaca din suparare.