| AdelinaIoanaa a întrebat:

Totul a inceput cu un nimic in joc...si azi in joc este partial viata mea. sad Sa va povestesc.
Asta vara m-am indragostit de un baiat pe nume Sergiu e deodata cu mine adica amandoi suntem pe clasa a 7a. Din totdeauna mi se parea baiatul asta nesimtit si urat dar din acea zi totul s-a schimbat, il iubesc extrem, dar avea prietena. Deci nu am facut nimic pentru a nu strica prietenia mea cu acea fata.
De cateva zile i-am spus lui Sergiu ce sentimente am pentru el, insa el nu mi-a spus nimic, dar din gesturi mi-am dat seama ca ma uraste. crying. Am inceput sa plang sa imi urasc viata. Mi-am taiat venele, desigur ai mei nu stiu, daca ar fi stiut probabil m-ar fi inchis la nebuni straight face. M-am gandit cum ar fi sa ma arunc in fata masinii, i-am spus unei colege ce vreau sa fac si ea a spus ma departe si acum toti baieti din clasa ma intreba daca mai traiesc crying. Intr-o zi eram in baia fetelor si stateam si povestea-m cu fetele si a venit acolo si eu m-am inchis intr-o cabina de WC si el a zis "Arunca-te pe geam! Arunca-te!". Mi-am dat seama ca nu ii pasa deloc si ca i-ar fi indiferent daca as muri sau as trai. Incep sa ma simt ciudat, sa am mereu o stare de spirit ingrozitoare, bataile inimi sunt ridicate, senzatia ca nu pot respira, sunt agitata si imi tremura muschi pe picior. Si fizic nu ma mai ingrijec, nu ma mai aranjez asa mult, am cearcane oricat as dormi si am multe cosuri pe frunte. S-ar putea sa am depresie? Cum pot scapa de ea? Sau ce pot face sa o evit? Si daca nu am depresie ce se intampla cu mine, de ce ma neglijez si mi se intampla chiestile astea?
Si in ceea ce ma priveste cu Sergiu ce sa fac pentru ca el nu mai imi raspunde nici la mesajele cu " Salut. Cf? "? Sunt constienta ca moartea nu e o solutie. straight face

Multumesc ca m-ati ascultat :*. Si imi pare rau ca v-am plictisit cu viata mea neimportanta si buna de nimic...
Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| espadacatzo a răspuns:

1 iubirea aceasta este trecatoare daca nu te vrea nu te vrea tu fai in ciuda si spune-i ca iti place de un alt baiat
2 arata-i ca nu iti pasa ca el nu vorbeste cu tine si de el sa incepi sa nu mai ii dai importanta asta il va face sa se gandeasca de 2 ori la ce vrea sa faca
3 la acea persoana care ai spus ca vrei sa te sinucizi cand o prinzi singura baga'i mana-n par si spune-i ca data vitoare sa isi tina gura
4 nu merita sa te sinucizi pentru un baiat, care el nu iti acorda importanta si nici pentru unu majoritatea sunt niste nemernici si asa cum sunt ei si nu mai incerca sa iti faci singura rau pentru ca nu ai de ce mai tarziu o sa-ti para rau
5 persoanelor care stiu ca ai vrut sa te sinucizi spune-le ca ai vrut numa sa vezi ce parere au despre tine si ca nici de gand nu ai avut pentru ca ai o viata frumoasa si mai buna ca a lor fale invidioase si nu le permite sa rade de tine, si nu am inteles sergiu a spus sa sari pe geam daca da spune-i data vitoare cand te mai jigneste sau te supara ca nu te intereseaza de el si ca ori cum ai vrut numa sa iti bati joc de el si tu cea cu gura mare asta il va inmoia unpic si nu stiu ce sa spun cred ca ar fi mai bine sa iti ei gandu de la sergiu nu ar avea rost sa unbli cu el chiar daca ar vrea ca pana la urma te va face sa suferi si o sa ajungi iarasi la ganduri negative si impotriva depresiei manca ce iti place cel mai mult si fa ce iti place cel mai mult de exemplu eu cand am fost in depresie s-au suparat mancam dulciuri si mancam multe fructe nimica altceva sper ca te am ajutat si imi cer scuze pentru greselile gramatice nu stau de prea mult timp in Romania si este si ora 3 seara Ceau.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Viata este frumoasa si fara Sergiu, sa stii. O sa fie alti baieti care te vor placea, cand mai cresti. Vorbeste cu prietenele tale adevarate (nu cele care spun mai departe, ci cele 1-2 prietene de suflet pe care le ai), discuta cu mama ta (ea te va ajuta cel mai mult), invata mai mult si gandeste-te mai putin la Sergiu, care cu siguranta nu merita sa suferi din cauza lui. Gandeste-te la oamenii care te iubesc cu adevarat (in primul rand la parinti) si intoarce-te catre ei pentru mangaiere

| darrio2007 a răspuns:

Daca baiatul nu te iubeste nu te inteleg de ce te comporti asa? Ori esti foarte geloasa pe prietena lui ori (scuza-ma)ai probleme psihice.Lasa-l in pace.Nu este singurul baiat pe lumea asta.

| Azµre a răspuns:

Treci mai departe ai o obsesie și o gelozie față de prietena ta.

| facepalmlol a răspuns:

Bai parca s-a spart punga cu intrebari de dragoste la astia dintr-a 6-a sau a 7-a pe TPU.
Ce Doamne-iarta-ma aveti, ma? Ce dragoste e asta la 13-14 ani? Normal ca nu-i pasa daca dramatizezi atata! Poate s-o ia si ca pe un teatru.
Eu cred ca tu ai ceva probleme la "cutie", un dezechilibru emotional.Tu singura ti l-ai fixat!
Las-o mai moale cu baietii si pune mana si invata, citeste ceva, joaca-te pe PC!

| Devilady a răspuns:

In primul rand,te-ai indragostit ca o nebuna de el, de asta toate sentimentele alea, palpitatii, genunchi inmuiati, maini reci.cunosc sentimentul..in cazul tau, daca baiatul asta ti-a zis ca te uraste, inseamna ca e un prost care nu merita atentie din partea ta.nu ar mai trebui sa-i dai mesaje nici macar cu salut cf.mai demult si eu am dat peste un dobitoc. disparuse la un moment dat din peisaj,ii dadeam mesaje, normale, siropoase, de tot felul, pana-ntr-o zi cand a venit la mine si mi-a zis sa ne despartim fiindca se gandea la iubita-sa care a crapat intr-un accident de masina.atunci am suferit, insa mi-am dat seama ca nu trebuie sa sufoci un baiat cu mesaje si sa nu-l obligi sa se inhame la o relatie.nu vrea, da-l incolo si treci peste.nu merita sa suferi dupa niciun baiat pe lumea asta, cu atat mai mult sa recurgi la gesturi disperate, poate te-a baga si pe tine in seama. daca ai vazut din start ca nu era interesat de tine si ti-a mai si zis-o, trebuia sa-i faci vant. orienteaza-te spre altcineva.intr-o zi vei da tu si peste baiatul ala bun care te va aprecia si care te va iubi asa cum vrei tu.nu dispera si nu-ti mai fa rau. daca se prind parintii, te duc la socola, la balamuc.nu cred ca ai vrea asta.