| z0r3Ns3n a întrebat:

Uneori intalnesc oameni destia: -As manca o shaorma dar mi-e frica ca ma ingras...Stiti la ce ma referwinking
Eu nu ma abtin de la nimic si nici nu am mese regulate(mananc cand mi-e foame). Cum de nu ma ingras? Mentionez ca am vreo 33 de kg, 14 ani si 1.68-1.70

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Cu siguranta ai 33 de kg... Nu te-au vazut parintii?

| andru10best a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. Asa este si sora mea. Mananca cand ii este foame si nu are probleme cu greutatea.

| mcdeliric1 a răspuns:

Ii grav atunci daca ai numa 33 de kg la 14 ani, depinde de organism, in primul rand ar trebui sa mananci regulat, sa mananci cam la aceeasi ora in fiecare zi si nu uita ca micul dejun este cel mai important. Sau i-a si tu niste vitamine ceva sau mergi la un doctor thinking Cei care zic ca l-e e frica ca se ingrasa poate asa e soiul lor.

| z0r3Ns3n explică (pentru mcdeliric1):

In fiecare dimineata mananc cereale cu lapte...Am mai luat vitamine si n-au avut nici un efect.Sunt "invincibil" ca sa zic asa, asupra grasimii...laughing

| mcdeliric1 a răspuns (pentru z0r3Ns3n):

Mda, depinde de organism, fa si un pic de sport poate te ajuta happy

| Aallexxuuttzzuu a răspuns:

Totul depinde de organismul fiecarei persoane. de ex si eu am 17 ani si am 86 de kg si mananc doar de 2 ori pe zi si nu mananc shaorma, hamburger...

| TazHD a răspuns:

Daca zici ca ai 33kg la 14 ani si 1, 70 ..mentionez ca tie cred ca nu iti e foame prea des, ba chiar foarte rarlaughing

| lidusca14 a răspuns:

Pai asta depinde de organismul tau, daca tu faci sport, tot ceea ce maninc se arde si tu nu te ingrasi. Dar depinde si de rudele tale cum ar fi parintii bunicii daca ei nu sunt grasi tu de ce ai fi.