| elgoog a întrebat:

Salut TPU,vara asta a fost nasoala pentru mine din cauza ca am avut prurit (adica mancarimi de piele) si totul revine la normal probabil din cauza caldurii dar nu stiu ce am in ultima saptamana, ma culc cand mi-e somn ori la 1, 2 ori la 9, 10 dar mereu ma scol pe la 6 si toata ziua mi-e somn nu stiu csf si timpul il pierd decent adica am ce sa fac si chiar daca ziua mi-e somn parca de la 21:00 incep sa-mi revin si e stresant stiu ca nu e ceva prea important dar e stresant sa ma tot scol la 6 presupun ca e de la caldura ca mereu ma scol transpirat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este normal sa te manace pielea, chiar daca este vara, iar daca se intampla asta, atunci ar putea fi vorba de o problema de ficat, de o alergie la imbracamintea de plastic sau amestecuri, de la ceea ce mananci, de la un condiment samd.
Faptul ca te trezesti obosit, ar putea fi tot de la un ficat obosit sau bolnav.
Te sfatuiesc sa mergi la medic si sa faci niste analize medicale mai amanuntite!