| valeriospinachi a întrebat:

Buna,mi se intimpla rar numai atunci cind dupa ce beau bauturi alcoolice in mod exagerat. dupa asta deja ma culc si pe la jumate de noapte ma duc sa beau apa si cum beau apa incepe a fosni foarte tare in urechi si cad jos (eu cred ca imi pierd cunostinta) cad jos si repede ma scol si dupa asta imi revin greu mergind din perete in perete.peste 5 minute dupa ce tot revine la normal sunt treaz treaz parca nu am baut defel.si sunt foarte transpirat si tremur, spuneti-mi va rog ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vRemi a răspuns:

Nu gasesc o cauza, tot ce pot sa iti zic este sa consulti un medic.

10 răspunsuri:
| vRemi a răspuns:

Probabil ai niste probleme de sanatate ce nu iti permit consumarea excesiva a alcolului.

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Pai nu stiu,, dar as vrea sa stiu de ce mi se intimpla sa lesin total imediat dupa ce beau apa? poate nu trebuie sa beu apa? sa dau voie corpului dupa 8 ore de odihna sapu sa beu apa?

| vRemi a răspuns (pentru valeriospinachi):

Nu stiu, este o chestie destul de ciudata, nu ar trebui sa aiba legatura, e chiar bine sa te hidratezi in aceste situatii, probabil ai lipsa de calciu.

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Eu tot ma mir cum oare se poate intimpla asa ceva? eu am mai incercat daca apa o beau cu cantitati mici si mai multe gituri pe rindd apu parca nimic da cind pun cana la gura si o beau fara rasuflare apu atunci mi se intimpla,,,

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Si asta mi se intimpla am observat eu iarna primavara,, vara nu asa puternik

| vRemi a răspuns (pentru valeriospinachi):

Probabil ca organismul care iese din starea de somn ii este greu sa accepte atata apa, nu stiu, sincer, ar trebui sa te duci la un doctor, din moment ce apa intra direct in stomac si tu iei inghitituri mari si abia ai iesit din starea de somn, se leaga toate, dar este doar o ipoteza.

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Pai da de acord,, dar asta se intimpla numa dupa betie,, asa deexemplu in orce noapte obisnuita sam a duc sa beau apa, din contra ma simt bine... eu ma gindesc pate acolo are loc o reactie intre apa care vine si bautura?happy

| vRemi a răspuns (pentru valeriospinachi):

Nu exista vreo reactie periculoasa intre apa si bautura, dar daca urmezi un tratament sau antibiotic si bei, atunci e f. posibil sa ai reactii foarte neplacute.

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Nu,nu urmaez nici un tratament nimic,,

| valeriospinachi explică (pentru vRemi):

Bine mersi

| vRemi a răspuns (pentru valeriospinachi):

Nu gasesc o cauza, tot ce pot sa iti zic este sa consulti un medic.